Aktuality:

Ve spolupráci se sopranistkou Pavlínou Senić a "Vánočním domem" Karlovy Vary připravujeme natáčení vánočního CD. Kromě českých koled jsme pro Vás vybrali ty nejkrásnější vánoční melodie. Letošní vánoce tak budete moci trávit v hudební přítomnosti souboru Musica Festiva di Praga a Pavlíny Senić.


I letošní svatební sezona je ve znamení nových skladeb. Na našem repertoáru tak najdete oblíbené skladby Viva La Vida , C´est L´amour, One hand one heart, I love you till the end, Angels aj..


Píší o nás: http://www.zschodov.cz/..., http://www.ukoruny.net/....


Nejen vánoční koledy a pastorely rozezní prostory Konírny Jílovém u Prahy při advetním koncertě v sobotu 8.12.2012 v 18:00hodin. Jste srdečně zváni. Letáček.


Adventní odpoledne v sobotu 1.12.2012 od 13:00hodin v prostorách Autosalonu Nevecom Kladno - vánočně laděné odpoledne plné hudby, květin, svíček a překvapení. Letáček.


Přijměte srdečné pozvání na Advetní koncert v pátek 30.11.2012 v 17:00 hodin v kostele sv. Václava ve Mcelích. Výtěžek z dobrovlného vstupného bude věnován farnosti Mcely. Letáček.


Nové spojení unikátního bydlení a výtvarného umění - to je značka Richard Watzke - Musica Festiva di Praga vystoupí na slavnostní vernisáži dne 22.11.2012


Prohlédněte si nové fotky z vyprodaného koncertu ve Sloupu v Čechách, který jsme zahráli dne 7.7.2012. Děkujeme všem , kteří přijeli zdaleka i zblízka a těšíme se opět na viděnou. Galerie.


V rámci spolupráce se sopranistkou Pavlínou Senic´ vystoupí soubor Musica Festiva di Praga dne 17.5.2012 v kostele Svaté Rodiny Domova sv. Karla Boromejského.


V krásném prostředí Raisova sálu v Národním domě na Vinohradech jsme 14.3.2012 provedli více jak 200 dětí světem hudby vážně i nevážně při výchovném koncertě. Skvělé dětské publikum nás odměnilo svou pozorností i bouřlivým potleskem. Těšíme se zase příští školní rok.


Tradičně se na prahu nového roku pozdravili významní klienti a hosté TOP EXPO, v nádherných prostorách pražského Clam-Gallasova paláce.12. KONCERTU TŘÍKRÁLOVÉHO se účastnilo více než 200 významných hostů, účinkoval soubor Musica Festiva di Praga, který si jako doprovod zvolila operní pěvkyně sopranistka Pavlína Senić. Krátké, leč vřelé, novoroční projevy pronesli k hostům ministr dopravy pan Pavel Dobeš a primátor hl.m. Prahy pan Bohuslav Svoboda. Sbírka ve prospěch Domova sv. Karla Boromejského v Řepích vynesla krásných 24 750 Kč.


Dne 14. a 15.1. 2012 v rámci programu 2.ročníku Svatebního festivalu v Congress Hotelu Clarion Prague vystoupí i soubor Musica Festiva di Praga. Přijdte načerpat svatební inspiraci, nebo si jen tak poslechnout krásnou hudbu.


Ohlednutí za adventním časem 4.12.2011 vystoupil soubor Musica Festiva di Praga v rámci přímého přenosu tradičních "Adventních koncertů ČT". Spolu se sopranistkou Pavlínou Senić jsme provedli Biblickou píseň č.10 A. Dvořáka. Náš záznam začíná na 21 minutě a 45 vteřině (Odkaz).


Stránky souboru už i na Google+


Svatební videoklip Musica Festiva di Praga - dne 29.9.2011 v krásných prostorách romantického zámku poblíž Prahy - Chateau Mcely, kde pravidelně doprovázíme svatební obřady, vznikl tento svatební videoklip. Styling - Romana Čížková (Svatební studio Anet), kamera - Zdeněk Šedivý.


Zajímá Vás , které svatební skladby patří mezi nejoblíbenější. Inspiraci pro Vás připravila Musica Festiva di Praga a najdete ji v přiloženém článku.


Dne 15.10. 2011 soubor Musica Festiva di Praga vystoupil na koncertě duchovní hudby v kostele Sv. Václava v Sýčině. Na koncertě s výběrem z poezie vystoupila i herečka paní Valerie Zawadská. Fotografie z koncertu najdete ve fotogalerii


Nové PROMO fotografie - foto Milan Gattringer, styling Nikola Miláčková


Stránky souboru na Facebooku


Byli jsme při tom ...


Členové souboru

Olga Vít Krumpholzová – soprán

FullsizeVystudovala zpěv na Konzervatoři Jana Deyla v Praze (J. Boháčková, 2000) a AMU (J. Jonášová a M. Hajóssyová, 2005). Účastnila se mezinárodních interpretačních kurzů staré hudby Académie de Sablé a Prague pod vedením Howarda Crooka (2008). Vystupovala na festivalech Opera 2003 (opera Drndy), Znojmo 2006 (opera Don Giovanni). S barokním souborem Hofmusici nastudovala tři operní role (A. Caldara – Il Natale d´Augusto, 2003, A. Caldara – Ghirlanda di Fiori, 2005, A. Vivaldi – Argippo, 2008). S barokním souborem Capella Regia Praha nastudovala a koncertně provedla oratorium G. Carissimiho Diluvium uvinersale (2008 – Valencie, Španělsko). Věnuje se jak opeře, tak i pravidelným koncertním vystupováním. Spolupracuje s několika ansámbly, např. s orchestrem Univerzity Karlovy, orchestrem Akademie věd, Pražským komorním sborem aj.
(osobní stránky).

Gabriela Plachá – hoboj, anglický roh

Fullsize Vystudovala Konzervatoř v Praze, v roce 2001 absolvovala Akademii múzických umění v Praze ve třídě hobojistky Jany Brožkové. Po úspěšně vykonaném konkurzu působila v letech 1994 a 1995 v orchestru Mladá rakouská filharmonie, se kterým absolvovala turné po evropských zemích. Během studií se v letech 1995 a 1996 aktivně účastnila mistrovských kurzů francouzského hobojisty J. L. Capezalli. V roce 1999 absolvovala studijní stáž na Toho Gakuen orchestra academy v Japonsku. Aktivně spolupracuje s našimi předními orchestry (Český národní symfonický orchestr, Pražská komorní filharmonie, Symfonický orchestr Českého rozhlasu aj.). V roce 2004 uvedla premiéru soudobého skladatele O. Kvěcha „Kassandra a Trojský kůň“ pro anglický roh a orchestr se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Tuto skladbu interpretovala i v rámci festivalu České filharmonie „Pražské premiéry“ s Plzeňskou filharmonií, s níž natočila pro Český rozhlas také rozhlasovou nahrávku.

Šárka Trávníčková – housle

Fullsize Absolvovala v roce 2000 konzervatoř v Brně obor housle u prof. Jana Řezníčka a Pavla Suka. V roce 2006 ukončila studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze obor Hudební výchova - housle u prof. Jiřího Tomáška. Účastnila se několika mezinárodních houslových kurzů (Il sole e violino, Třebíč, Mikulov). V době studií byla členkou Moravského komorního orchestru(1995 – 2000) a Pražské komorní filharmonie (1998-2000). Kromě pedagogické činnosti se věnuje především komorní a orchestrální hře. Je také členkou smyčcového kvarteta – Dominique kvartet, se kterým absolvovala řadu koncertů u nás i v zahraničí.

Pavel Kloub – kytara

Fullsize Vystudoval češtinu – hudební výchovu na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem a klasickou kytaru na Konzervatoři v Praze (prof. Jiří Jirmal). Po studiích působil nejprve jako hudební pedagog a kytarista na severu Čech (Duo z Jezeří, Capela varia), později v Praze (Musica a tre, Musica per tibia). V současné době působí na Ministerstvu školství, kde se zabývá uměleckým školstvím. Systematicky se zabývá vyhledáváním a upravováním skladeb pro kytaru a různá obsazení, nyní především pro komorní trio a kvarteto „Musica festiva di Praga“ (zpěv, hoboj a anglický roh nebo housle, kytara). Pro vydavatelství Bärenreiter napsal sborník skladeb pro flétnu a kytaru „Od renesance k ragtimu“, pro vydavatelství Amos Praha sborník „Nejkrásnější valčíky J. Strausse“ pro dvě flétny a kytaru. V roce 2004 vydalo Indies Records Brno CD českých a moravských pastorel „Aj, radost velikou“ v úpravě pro soprán, varhany, flétnu a kytaru (Jana Koucká, Daniela Kosinová, Václav Martin Sýkora, Pavel Kloub).

Kontakty: Gabriela Plachá +420777552226, Pavel Kloub +420774806560, kontakt@musicafestiva.eu | nahoru